X OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚĆI
DESTINATION IMAGINATION- OCZYMA WYOBRAŹNI

imag0396

 Zachęcamy do odwiedzenia strony programu http://www.kreatywnosc.pl/,

 zobaczenia krótkiej relacji z olimpiady: 

https://www.youtube.com/watch?v=Qqtl3P8pYkA

oraz NASZYCH ZDJĘĆ 

 

Od października 2014 szóstka kreatywnej i utalentowanej młodzieży, pomimo natłoku szkolnych obowiązków, postanowiła zjednoczyć siły i stworzyć najbardziej kreatywną drużynę w naszym mieście. W trakcie cotygodniowych spotkań w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Rybniku - Oliwia, Joasia, Marta, Maciek, Paweł i Grześ (czyli drużyna Szalorożców) pod okiem swojej trenerki p. psycholog Kamili Woźnicy poznawali techniki rozwijające kreatywne myślenie, ćwiczyli umiejętność rozwiązywania problemów w praktyce oraz doskonalili umiejętność pracy zespołowej. Odkrywali nowe talenty, rozwijali zainteresowania, doświadczali, eksperymentowali, uczyli się przez przeżywanie. Poznali etapy procesu twórczego. Przez wiele tygodni ćwiczyli tzw. „wyzwania na już" oraz pracowali samodzielnie i z dużym zaangażowaniem nad swoim pomysłem rozwiązania wyzwania drużynowego. Po burzliwych obradach wybrali wyzwanie C- „Strach się bać!". Zadaniem drużyny było wymyślenie przedstawienia utrzymanego w konwencji baśni o bohaterze, który zmagał się z fobią.

 

 

 

Stworzyli ekspresyjne dzieło sztuki, które odzwierciedlało emocje i odczucia bohatera. Stworzyli funkcjonalne dzieło sztuki, które spełniało praktyczną funkcję oraz z wykorzystaniem metod technicznych- iluzję ukazującą, że niemożliwie stało się możliwie.

Efekt swojej półrocznej pracy zaprezentowali przed ekspertami podczas X Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, która odbyła się w dniach 07-08.03.2015 we Wrocławiu. Członkowie drużyny wzięli także w przeddzień olimpiady udział w warsztatach pt. „kostki kąpielowe" w Ogrodach Doświadczeń Humanitarium. Mogli zobaczyć interaktywną wystawę „Szkiełko i oko – tajemnice optyki". Odwiedzili wrocławski ogród zoologiczny wraz z Afrykarium.
W tym roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia spotkało się 120 uczniowskich drużyn z kraju oraz drużyny z Niemiec, Ukrainy, Singapuru, Izraela, Turcji, Chin i USA, aby wspólnie świętować najbardziej kreatywne edukacyjne wydarzenie w Polsce. Był to czas świetnej zabawy, uśmiechu i szczerej radości. Dla uczestników olimpiady organizatorzy przy ścisłej współpracy z The World Games Wrocław 2017 przygotowali m.in. „Wyzwanie Bliźniacze", podczas którego drużyny miały zaprojektować w ciągu 30 minut maszynę, która uruchomi się za pomocą siły mięśni, a efekt będzie odbierany przez ludzkie zmysły.
Jesteśmy dumni z tego, że nasza Poradnia była jedyną poradnią w kraju, która poza licznymi szkołami, zdecydowała się na udział w tegorocznej edycji międzynarodowego programu Destination Imagination- Oczyma Wyobraźni. Otrzymaliśmy tytuł „Miejsce Kreatywności i Innowacji"
Udział w olimpiadzie był dla członków drużyny nowym, niezapomnianym, niezwykle uczącym przeżyciem. Okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania ciekawych znajomości, szansą na zaczerpnięcia inspiracji do pracy w kolejnym sezonie. Cieszymy się, że mogliśmy tam być! Pod koniec maja zakończymy cykl tegorocznych zajęć, po to by po wakacyjnej przerwie ponownie rozpocząć kolejną przygodę z programem DI.