OCZYMA WYOBRAŹNI

 Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym w ramach pracy z uczniem zdolnym Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Rybniku  planuje przystąpić do udziału w programie „DESTINATION IMAGINATION- OCZYMA WYOBRAŹNI" (DI).

Jest to największy na świecie program dla dzieci i młodzieży ukierunkowany na kreatywne rozwiązywanie problemów. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty.

 

DI bazuje na koncepcji myślenia dywergencyjnego (rozbieżnego) zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Motto programu brzmi „Patrz tam gdzie inni patrzą i zobacz to, czego inni zobaczyć nie potrafią".

DI uczy przede wszystkim kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej podczas rozwiązywania ekscytujących wyzwań, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, finansami i pomysłami. Uczy także umiejętności skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy i pracy zespołu.

Podczas cotygodniowych spotkań drużyna będzie pracowała nad tzw. wyzwaniem drużynowym oraz wyzwaniami „na już".  W marcu uczestnicy zajęć zmierzą się z innymi drużynami z całej Polski podczas X Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni we Wrocławiu. Zwycięskie drużyny otrzymują prawo reprezentowania naszego kraju podczas Światowej Olimpiady Kreatywności DI, która odbywa się maju w Knoxville, Tennessee (USA).

Zainteresowanych uzyskaniem szczegółowych informacji na temat udziału młodzieży w wieku gimnazjalnym w zajęciach na terenie poradni prosimy o kontakt z panią mgr Kamilą Woźnicą.

Można również odwiedzić  stronę Fundacja Wspierania i Rozwoju Kreatywności  www.kreatywnosc.pl   FWIRK jest jedynym licencjonowanym partnerem międzynarodowej organizacji Destination Imagination w Polsce i posiada wyłączność na jego prowadzenie.