I Śląski Dzień Młodego Sportowca… już za nami!

Był uwieńczeniem zakończenia pierwszego cyklu programu „Pchełki” realizowanego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku, w ramach pilotażowego projektu Młodzi Sportowcy Transition Olimpiad Specjalnych.

Dzięki gościnności Fundacji Let’s Go w niedzielny poranek 26 lutego wszyscy spotkaliśmy się w Baby Planet w Sosnowcu, gdzie wspólnie z dziećmi, rodzicami, wolontariuszami i trenerami uczciliśmy nasze święto. Był to czas dobrej zabawy, zaprezentowania zdobytych umiejętności. Pojawił się pot na czole i łzy szczęścia.

Podstawowe informacje dotyczące realizacji programu

Miejscem realizacji programu była Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Rybniku. Celem programu była przede wszystkim dobra zabawa i zapewnienie podstaw do tego, by w dalszej perspektywie Młodzi Sportowcy mieli przygotowanie do treningów w dyscyplinach Olimpiad Specjalnych takich jak: piłka nożna, koszykówka i kolarstwo. Była to również okazja do integracji środowiska lokalnego.

Sprzęt do realizacji zajęć zakupiony został ze środków Special Olympics Young Athletes- Transition Pilot Application.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w realizację programu.

Dziękujemy Dyrekcji Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rybniku za udostępnienie sali do realizacji zajęć z zakresu kolarstwa.

 

Zapraszamy do Galerii

Facebook Olimpiady