Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku informuje, iż Zespoły Orzekające
odbędą się:
- 11 lutego 2019r. o godz. 14.00
- 28 lutego 2019r. o godz. 10.00
Informacja dla rodziców
Informujemy, iż Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nie jest placówką leczniczą służby zdrowia, dlatego nie prowadzimy długoterminowej psychoterapii ukierunkowanej na leczenie jednostki chorobowej wskazanej przez lekarza specjalistę.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna realizuje: porady, konsultację, diagnozę oraz terapię krótkoterminową, zaburzeń zdiagnozowanych przez pracowników poradni.
Powyższe zadania są zgodne ze Statutem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku.
Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 01.02.2013r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych, w tym poblicznych poradni specjalistycznych PPP realizuje następujące zadania:
1) diagnozowanie dzieci i młodzieży
2) udzielanie dzieciom i młodzieży oraz rodzicom bezpośredniej pomocy psychologiczno-pedagogicznej
3) realizowanie zadań profilaktycznych oraz wspierających wychowawczą i edukacyjną funkcję przedszkola, szkoły i placówki, w tym wspieranie nauczycieli w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych
4) organizowanie i prowadzenie wspomagania przedszkoli, szkół i placówek w zakresie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Adam Kocjan
W związku z wejściem w życie nowych przeposów oświatowych informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 Prawo oświatowe, Przepisy wprowadzające ustawę - ulega zmianie okres ważności orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego na podst. art. 312 (poz. 60):
"Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przed dniem 1 września 2017 r. na okres:
1) I etapu edukacyjnego - zachowują ważność do czasu zakończenia kształcenia w klasie IV szkoły podstawowej;
2) II etapu edukacyjnego - zachowują ważność do czasu zakończenia kształcenia w szkole podstawowej."