Kliknij by zobaczyć nasz fanpage na facebooku.

 

epuap

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku

Wejście do biuletynu informacji publicznej

motto - To co najważniejsze to uśmiech dziecka

ZADZWOŃ DO NAS
32 422-39-35
32 423-17-55

LUB NAPISZ

X OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA KREATYWNOŚĆI
DESTINATION IMAGINATION- OCZYMA WYOBRAŹNI

imag0396

 Zachęcamy do odwiedzenia strony programu http://www.kreatywnosc.pl/,

 zobaczenia krótkiej relacji z olimpiady: 

https://www.youtube.com/watch?v=Qqtl3P8pYkA

oraz NASZYCH ZDJĘĆ 

 

Od października 2014 szóstka kreatywnej i utalentowanej młodzieży, pomimo natłoku szkolnych obowiązków, postanowiła zjednoczyć siły i stworzyć najbardziej kreatywną drużynę w naszym mieście. W trakcie cotygodniowych spotkań w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Rybniku - Oliwia, Joasia, Marta, Maciek, Paweł i Grześ (czyli drużyna Szalorożców) pod okiem swojej trenerki p. psycholog Kamili Woźnicy poznawali techniki rozwijające kreatywne myślenie, ćwiczyli umiejętność rozwiązywania problemów w praktyce oraz doskonalili umiejętność pracy zespołowej. Odkrywali nowe talenty, rozwijali zainteresowania, doświadczali, eksperymentowali, uczyli się przez przeżywanie. Poznali etapy procesu twórczego. Przez wiele tygodni ćwiczyli tzw. „wyzwania na już" oraz pracowali samodzielnie i z dużym zaangażowaniem nad swoim pomysłem rozwiązania wyzwania drużynowego. Po burzliwych obradach wybrali wyzwanie C- „Strach się bać!". Zadaniem drużyny było wymyślenie przedstawienia utrzymanego w konwencji baśni o bohaterze, który zmagał się z fobią.

 

 

 

Stworzyli ekspresyjne dzieło sztuki, które odzwierciedlało emocje i odczucia bohatera. Stworzyli funkcjonalne dzieło sztuki, które spełniało praktyczną funkcję oraz z wykorzystaniem metod technicznych- iluzję ukazującą, że niemożliwie stało się możliwie.

Efekt swojej półrocznej pracy zaprezentowali przed ekspertami podczas X Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, która odbyła się w dniach 07-08.03.2015 we Wrocławiu. Członkowie drużyny wzięli także w przeddzień olimpiady udział w warsztatach pt. „kostki kąpielowe" w Ogrodach Doświadczeń Humanitarium. Mogli zobaczyć interaktywną wystawę „Szkiełko i oko – tajemnice optyki". Odwiedzili wrocławski ogród zoologiczny wraz z Afrykarium.
W tym roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia spotkało się 120 uczniowskich drużyn z kraju oraz drużyny z Niemiec, Ukrainy, Singapuru, Izraela, Turcji, Chin i USA, aby wspólnie świętować najbardziej kreatywne edukacyjne wydarzenie w Polsce. Był to czas świetnej zabawy, uśmiechu i szczerej radości. Dla uczestników olimpiady organizatorzy przy ścisłej współpracy z The World Games Wrocław 2017 przygotowali m.in. „Wyzwanie Bliźniacze", podczas którego drużyny miały zaprojektować w ciągu 30 minut maszynę, która uruchomi się za pomocą siły mięśni, a efekt będzie odbierany przez ludzkie zmysły.
Jesteśmy dumni z tego, że nasza Poradnia była jedyną poradnią w kraju, która poza licznymi szkołami, zdecydowała się na udział w tegorocznej edycji międzynarodowego programu Destination Imagination- Oczyma Wyobraźni. Otrzymaliśmy tytuł „Miejsce Kreatywności i Innowacji"
Udział w olimpiadzie był dla członków drużyny nowym, niezapomnianym, niezwykle uczącym przeżyciem. Okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania ciekawych znajomości, szansą na zaczerpnięcia inspiracji do pracy w kolejnym sezonie. Cieszymy się, że mogliśmy tam być! Pod koniec maja zakończymy cykl tegorocznych zajęć, po to by po wakacyjnej przerwie ponownie rozpocząć kolejną przygodę z programem DI.

 

 

 

Kontakt

  kolko stopka  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku
         

ul. Kościuszki 55

44-200 Rybnik

     
  kolko stopka Telefon i faks:
   

32 422-39-35 - Kościuszki 55

32 423-17-55 - Karłowicza 48

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres ePUAP: 

1. /PPPRybnik/domyslna

2. /PPPRybnik/SkrytkaESP

     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Kościuszki 55:
   

Poniedziałek 730 - 1530

Wtorek            730 - 1530

Środa                 730 - 1530

Czwartek         730 - 1800

Piątek                730 - 1300

Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu
     
     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Karłowicza 48:
   

Sekretariat: 730 - 1530

 Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu

Projekt i wykonanie: GRAFNET

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej...

X