Kliknij by zobaczyć nasz fanpage na facebooku.

 

epuap

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku

Wejście do biuletynu informacji publicznej

motto - To co najważniejsze to uśmiech dziecka

ZADZWOŃ DO NAS
32 422-39-35
32 423-17-55

LUB NAPISZ

Szkoła dla rodziców – to rodzaj zajęć przeznaczonych dla rodziców, którzy szukają lepszych i głębszych relacji ze swoimi dziećmi. W ramach tych zajęć rodzice mogą poszerzać swój wachlarz oddziaływań wychowawczych, zastanawiać się nad swoją postawą wychowawczą, poznawać lepsze sposoby na komunikowanie się ze swoim dzieckiem, szukać lepszych sposobów na rozwiązywanie problemów z dziećmi, itp. Głównym celem tych zajęć jest edukacja i wsparcie rodziców w ich codziennej roli wychowawczej, tak aby mogli w sposób świadomy wychowywać swoje dzieci.
 

Poradnictwo wychowawcze i edukacyjne – po każdym badaniu diagnostycznym dziecka specjalista (psycholog, pedagog, logopeda, terapeuta SI) rozmawia z rodzicem, może udzielić mu użytecznych informacji na temat postępowania z dzieckiem, wskazać odpowiednie formy pomocy specjalistycznej, odpowiedzieć na pytania rodzica.

Instruktaż logopedyczny – często po badaniu logopedycznym dziecka albo w trakcie terapii logopedycznej logopeda może udzielić wskazań do pracy z dzieckiem w domu, podpowiedzieć rodzicowi jak może pomagać swojemu dziecku.

Współpraca z terapeutą podczas terapii dziecka – niezwykle ważne jest zaangażowanie rodziców w terapię swojego dziecka (niezależnie od rodzaju terapii). Terapeuta może przekazywać informacje o postępach dziecka, może udzielić wskazówek do pracy z dzieckiem w domu albo w szkole. Bardzo ważne jest jednak określenie zasad współpracy rodziców z terapeutą, gdyż w niektórych przypadkach zbyt duża „ingerencja" w proces terapeutyczny nie jest wskazana (np. psychoterapia młodzieży), w innych zaś ścisła współpraca między rodzicami i terapeutą jest konieczna.

Terapia rodzin – podczas spotkań terapii rodzin dyskutowanych jest wiele kwestii związanych z wychowaniem dzieci, z komunikacją w rodzinie, postępowaniem w trudnych sytuacjach itd. O terapii rodzin 

P1010267

Kontakt

  kolko stopka  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku
         

ul. Kościuszki 55

44-200 Rybnik

     
  kolko stopka Telefon i faks:
   

32 422-39-35 - Kościuszki 55

32 423-17-55 - Karłowicza 48

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres ePUAP: 

1. /PPPRybnik/domyslna

2. /PPPRybnik/SkrytkaESP

     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Kościuszki 55:
   

Poniedziałek 730 - 1530

Wtorek            730 - 1530

Środa                 730 - 1530

Czwartek         730 - 1800

Piątek                730 - 1300

Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu
     
     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Karłowicza 48:
   

Sekretariat: 730 - 1530

 Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu

Projekt i wykonanie: GRAFNET

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej...

X