Kliknij by zobaczyć nasz fanpage na facebooku.

 

epuap

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku

Wejście do biuletynu informacji publicznej

motto - To co najważniejsze to uśmiech dziecka

ZADZWOŃ DO NAS
32 422-39-35
32 423-17-55

LUB NAPISZ

Drużyna reprezentująca naszą Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Rybniku zdobyła I miejsce w Wyzwaniu Naukowym „Ściśle tajne” w III poziomie wiekowym podczas XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu. Tym samym „Szalorożce”- Grzegorz Kuźnik, Zuzanna Murzyn, Oliwia Pływacz, Joanna Szymik oraz Klaudia Żymełka zyskali prawo do reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, która odbędzie się w maju w Knoxville w Stanach Zjednoczonych.

Przypominamy, że część osób z drużyny ma już na swoim koncie podobne zwycięstwo podczas ubiegłorocznej olimpiady oraz złoty medal z Global Finals 2016 w Knoxville za „wyzwanie na już”.

Udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności ponownie był sprawdzianem ich półrocznej, wytężonej  pracy. Uczniowie podczas cotygodniowych zajęć pod okiem swojej trenerki p. Kamili Woźnicy rozwijali m.in. swoją umiejętność kreatywnego myślenia, pracy zespołowej, pracy pod presją czasu, zdolność przetwarzania różnych dostępnych materiałów i niekonwencjonalnego ich wykorzystania.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i czekamy na dalszy rozwój spraw związanych z możliwością wyjazdu uczniów do Stanów Zjednoczonych, aby reprezentować nasz region na Finałach Światowych. Trzymamy kciuki za nich!

Galeria DI 2017

Ogromny sukces drużyny "Szalorożce"

podczas Światowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination 2016

w Stanach Zjednoczonych

 

Marta Cyran, Joanna Szymik, Oliwia Pływacz, Grzegorz Kuźnik i Eliasz Banasiewicz członkowie drużyny z naszej Poradni, których trenerką jest psycholog Kamila Woźnica, otrzymali nagrodę za najlepszy wynik w "Wyzwaniu na Już" w III poziomie wiekowym, w wyzwaniu naukowym. Okazali się być lepsi od pozostałych 65 drużyn zmagających się z tym samym zadaniem. Poza złotym medalem za "Instant Challenge" drużyna znalazła się w czołówce światowej w wyzwaniu naukowym „In Plain Sight” zajmując 7 miejsce w klasyfikacji generalnej w swoim poziomie wiekowym.

Pracownicy działu wczesnego wspomagania rozwoju w ramach realizacji projektu „Azymut- moja pasja, moja szkoła, mój zawód, moja praca" przeprowadzili program „Aktywizacja przez wolontariat".

 ZOBACZ ZDJĘCIA

22 marca w budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej Izby Rzemieślniczej w Rybniku odbyły się II Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Organizatorami Targów były Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku oraz Filia Młodzieżowego Biura Pracy w Rybniku.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku jako partner Projektu „Równy start w przyszłość – wyrównywanie szans edukacyjnych w Rybniku” rozpoczęła prace w projekcie w styczniu 2007 roku.

Ogółem w szkołach zostało zrealizowanych 47 poradnianych modułów zajęć motywacyjnych (po 2, 3, 4 moduły w szkole). Realizacja ich rozpoczęła się 12 marca 2007 roku.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku była partnerem unijnego programu EQUAL, w ramach projektu Partnerstwa na rzecz Rozwoju „Odziedzicz pracę”.
Projekt był realizowany przy udziale środków EFS w ramach inicjatywy wspólnotowej Equal. Psycholodzy naszej poradni realizowali  zajęcia aktywizująco-motywacyjne oraz grupy wsparcia dla osób długotrwale bezrobotnych. Zajęcia odbywały się w roku 2006.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku była partnerem Projektu „AZYMUT – moja pasja, moja szkoła, mój zawód, moja praca”. Wykazaliśmy się organizacją specjalistycznych obozów profilaktyczno-edukacyjnych dla młodzieży klas gimnazjalnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zrealizowaliśmy 4 turnusy dla 60 uczniów pod kierunkiem psychologa i doradcy zawodowego. Uczestnicy brali udział w warsztatach zawodoznawczych celem zaplanowania przyszłości edukacyjnej i zawodowej.

Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna od kilku lat jest partnerem Rybnickiej Platformy Poradnictwa Zawodowego, w ramach której uczestniczymy w organizacji „Rybnickich Dni Kariery”.  Nasi doradcy zawodowi przeprowadzili konsultacje i warsztaty na terenie Poradni, w szkołach, a nawet na rybnickim rynku.

Ciekawe informacje o celach i działaniach pod linkiem:
www.pup-rybnik.pl/informacje_dla_pracodawcow/rybnicka_platforma_poradnictwa_zawodowego.html

Kontakt

  kolko stopka  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku
         

ul. Kościuszki 55

44-200 Rybnik

     
  kolko stopka Telefon i faks:
   

32 422-39-35 - Kościuszki 55

32 423-17-55 - Karłowicza 48

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres ePUAP: 

1. /PPPRybnik/domyslna

2. /PPPRybnik/SkrytkaESP

     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Kościuszki 55:
   

Poniedziałek 730 - 1530

Wtorek            730 - 1530

Środa                 730 - 1530

Czwartek         730 - 1800

Piątek                730 - 1300

Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu
     
     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Karłowicza 48:
   

Sekretariat: 730 - 1530

 Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu

Projekt i wykonanie: GRAFNET

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej...

X