Kliknij by zobaczyć nasz fanpage na facebooku.

 

epuap

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku

Wejście do biuletynu informacji publicznej

motto - To co najważniejsze to uśmiech dziecka

ZADZWOŃ DO NAS
32 422-39-35
32 423-17-55

LUB NAPISZ

Panie: pedagog mgr J.Matuszewska i dzielnicowa rybnickiej komendy sierż. K. Musiolik uczestniczyły w spotkaniu z uczniami Gimnazjum nr 2 w Rybniku. Prelekcja poświęcona była tematyce: „Bezpieczeństwa w Internecie”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a dla zobrazowania problemu wykorzystano interaktywny film.

57 332830

Uczniom klas II z Gimnazjum nr 2 wytłumaczono: czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i gdzie szukać pomocy, kiedy staniemy się jej ofiarą. Nie zabrakło także rad, co zrobić, gdy ktoś oszuka nas podczas zakupów przez Internet oraz jak reagować na agresję słowną w sieci.

Przedstawiono także wachlarz zagrożeń jakie niesie długie korzystanie z komputera jak i zasady dobrego zachowania się w Internecie tzw. „netykieta”. Na zakończenie prelekcji, młodzież w anonimowej ankiecie odpowiadała na pytania, które pozwoliły im uświadomić sobie stopień uzależnienia od Internetu. Podczas zajęć zachęcano młodzież do poszukiwania alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego w „realnym świecie”.

Cyberprzemoc, to przemoc przy użyciu mediów elektronicznych, przede wszystkim Internetu i telefonu komórkowego. W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych ludzi. Wśród uczniów gimnazjum można mówić o lekkiej formie, która opiera się na SMS-ach i e‑mailach o obraźliwej treści. Przede wszystkim jest to: wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonów komórkowych. Drastyczniejszą formą jest dręczenie poprzez używanie komunikatorów internetowych, sporządzanie witryn internetowych, czy wpisów na forach dyskusyjnych. Inną formą jest robienie zdjęć komórkami, rejestrowanie filmów i udostępnianie go w Internecie bez zgody osoby nagrywanej. Formą cyberprzemocy jest także podszywanie się pod kogoś w sieci.

Myślę, że zajęcia przyniosą pozytywny efekt uświadamiający wszystkim, że internet jest bardzo potrzebny ale niesie za sobą wiele zagrożeń. Zajęcia nadal będą realizowane we współpracy z Policją na terenie innych zainteresowanych gimnazjów.

Dziękuję: Joanna Matuszewska

 

Więcej zdjęć w galerii

Kontakt

  kolko stopka  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku
         

ul. Kościuszki 55

44-200 Rybnik

     
  kolko stopka Telefon i faks:
   

32 422-39-35 - Kościuszki 55

32 423-17-55 - Karłowicza 48

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres ePUAP: 

1. /PPPRybnik/domyslna

2. /PPPRybnik/SkrytkaESP

     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Kościuszki 55:
   

Poniedziałek 730 - 1530

Wtorek            730 - 1530

Środa                 730 - 1530

Czwartek         730 - 1800

Piątek                730 - 1300

Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu
     
     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Karłowicza 48:
   

Sekretariat: 730 - 1530

 Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu

Projekt i wykonanie: GRAFNET

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej...

X