Kliknij by zobaczyć nasz fanpage na facebooku.

 

epuap

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku

Wejście do biuletynu informacji publicznej

motto - To co najważniejsze to uśmiech dziecka

ZADZWOŃ DO NAS
32 422-39-35
32 423-17-55

LUB NAPISZ

Weekend 1-03 kwietnia 2016 był wyjątkowy dla Drużyny „Szalorożców” biorących udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Destination Imagination, który jest zorientowany na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Drużyna reprezentująca naszą Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Rybniku zdobyła I miejsce w Wyzwaniu Naukowym „Pojawiam się i znikam” w III poziomie wiekowym w czasie XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu. Tym samym uczniowie biorący udział w olimpiadzie zyskali prawo do reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, która odbędzie się w maju w Knoxville w Stanach Zjednoczonych.

 

Global Finals Logo20161

Udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności był sprawdzianem ich półrocznej intensywnej pracy. Uczniowie podczas cotygodniowych zajęć pod okiem swojej trenerki rozwijali m.in. swoją umiejętność kreatywnego myślenia, pracy zespołowej, pracy pod presją czasu, zdolność przetwarzania różnych dostępnych materiałów i niekonwencjonalnego ich wykorzystania. Pracowali nad jak najlepszym rozwiązaniem tzw. „wyzwania drużynowego”. Drużyna wybrała sobie wyzwanie naukowe „Pojawiam się i znikam”. Uczniowie musieli zdobyć wiedzę na temat kamuflażu, zbadać w jaki sposób kamuflaż wykorzystywany jest w naturze. Następnie mieli za zadanie zaprezentować wyniki swoich badań na przykładzie jakiegoś organizmu (wybrali pławikonika australijskiego), stworzyć i zaprezentować historię zawierającą zwrot akcji spowodowany przez wykorzystanie kamuflażu. Ponadto pracowali nad stworzeniem zakamuflowanego obiektu oraz dwóch Atrybutów Drużyny, ukazujących ich zainteresowania, umiejętności i mocne strony. Równolegle pracowali nad tzw. „wyzwaniami na już”, które sprawdzają umiejętność szybkiego myślenia "na zawołanie", tu i teraz. Uczą m.in. odwagi w myśleniu, podejmowania ryzyka w działaniu, etapów procesu twórczego.

Poza tym udział w zajęciach oraz pobyt na olimpiadzie to duża dawka pozytywnej energii, to czas wyśmienitej zabawy, wielu niespodzianek, ciekawych spotkań i rozmów.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i czekamy na dalszy rozwój spraw związanych z możliwością wyjazdu uczniów do Stanów Zjednoczonych, aby reprezentować Rybnik na Finałach Światowych. Trzymamy kciuki!

 

Więcej zdjęć

Polska strona DI

Kontakt

  kolko stopka  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku
         

ul. Kościuszki 55

44-200 Rybnik

     
  kolko stopka Telefon i faks:
   

32 422-39-35 - Kościuszki 55

32 423-17-55 - Karłowicza 48

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres ePUAP: 

1. /PPPRybnik/domyslna

2. /PPPRybnik/SkrytkaESP

     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Kościuszki 55:
   

Poniedziałek 730 - 1530

Wtorek            730 - 1530

Środa                 730 - 1530

Czwartek         730 - 1800

Piątek                730 - 1300

Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu
     
     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Karłowicza 48:
   

Sekretariat: 730 - 1530

 Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu

Projekt i wykonanie: GRAFNET

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej...

X