Kliknij by zobaczyć nasz fanpage na facebooku.

 

epuap

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku

Wejście do biuletynu informacji publicznej

motto - To co najważniejsze to uśmiech dziecka

ZADZWOŃ DO NAS
32 422-39-35
32 423-17-55

LUB NAPISZ

Ogromny sukces drużyny "Szalorożce"

podczas Światowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination 2016

w Stanach Zjednoczonych

 

Marta Cyran, Joanna Szymik, Oliwia Pływacz, Grzegorz Kuźnik i Eliasz Banasiewicz członkowie drużyny z naszej Poradni, których trenerką jest psycholog Kamila Woźnica, otrzymali nagrodę za najlepszy wynik w "Wyzwaniu na Już" w III poziomie wiekowym, w wyzwaniu naukowym. Okazali się być lepsi od pozostałych 65 drużyn zmagających się z tym samym zadaniem. Poza złotym medalem za "Instant Challenge" drużyna znalazła się w czołówce światowej w wyzwaniu naukowym „In Plain Sight” zajmując 7 miejsce w klasyfikacji generalnej w swoim poziomie wiekowym.

Po zwycięstwie podczas XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu i intensywnych przygotowaniach do wyjazdu grupa młodzieży w dniu 22 maja wyruszyła do Stanów, aby w dniach 25 - 28 maja uczestniczyć w największym na świecie święcie kreatywności.

W tegorocznych Global Finals Destination Imagination w Konoxville (Tennessee), czyli Światowej Olimpiadzie Kreatywności wzięło udział około 17 tyś. ludzi z całego świata, łącznie ponad 1400 drużyn z 21 krajów prezentowało swoją kreatywność w IV poziomach wiekowych przed ekspertami w różnych wyzwaniach.

W czwartek (26 maja) przed ekspertami i zgromadzoną w teatrze publicznością prezentowali swój pomysł na rozwiązanie wyzwania drużynowego. W sobotę (28 maja) o godz. 8ej drużyna Szalorożców zmagała się ze swoim „Wyzwaniem na Już”. Nie wiedząc co ich czeka weszli do sali i w ciągu 3 minut przed ekspertami musieli wykazać się umiejętnością współdziałania w grupie, pracy pod presją czasu, kreatywnością myślenia, innowacyjnością, odwagą w działaniu, aby jak najlepiej rozwiązać zadanie. I poszło im świetnie!

Wieczorem przyszedł czas na ceremonię zakończenia olimpiady i wręczenie nagród. 10 najlepszych drużyn z każdego wyzwania, w każdym poziomie wiekowym wyświetlanych było na telebimach. Kiedy przyszedł czas na wyzwanie naukowe z ogromną dumą i radością patrzyli, kiedy na 7 miejscu pojawiła się nazwa ich drużyny. W wyzwaniu naukowym, w III poziomie wiekowym zmagali się z 65 innymi drużynami! Kiedy emocje już trochę opadły nastąpiło największe zaskoczenie! Ponownie zostali wyczytani jako drużyna, która zdobyła największą liczbę punktów za „Wyzwanie na już” (spośród drużyn z wyzwania naukowego, w III kategorii wiekowej)!!

Na oczach wszystkich zgromadzonych w hali, przy gromkich brawach i owacjach przyjęli gratulacje i odebrali swój złoty medal! Niesamowite emocje i łzy szczęścia towarzyszyły im już do końca wieczoru. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu!

Zachęcamy do odwiedzenia strony GLOBALFINALS oraz zobaczenia filmiku z ceremonii zakończenia olimpiady i odszukania członków naszej drużyny

Film z ceremonii

Nasze zdjęcia z Global Finals

Kontakt

  kolko stopka  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rybniku
         

ul. Kościuszki 55

44-200 Rybnik

     
  kolko stopka Telefon i faks:
   

32 422-39-35 - Kościuszki 55

32 423-17-55 - Karłowicza 48

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres ePUAP: 

1. /PPPRybnik/domyslna

2. /PPPRybnik/SkrytkaESP

     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Kościuszki 55:
   

Poniedziałek 730 - 1530

Wtorek            730 - 1530

Środa                 730 - 1530

Czwartek         730 - 1800

Piątek                730 - 1300

Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu
     
     
  kolko stopka Godziny otwarcia poradni przy ul. Karłowicza 48:
   

Sekretariat: 730 - 1530

 Zajęcia terapeutyczne w roku szkolnym: 800 - 1900

  strzalka stopka Zobacz mapę dojazdu

Projekt i wykonanie: GRAFNET

Ta witryna używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Więcej...

X